North Macedonia W1 English

NoIme PrezimePointsCountryPlace
1MarkoPetrov40North Macedonia  II Round approved

North Macedonia W2 English

No First name Last name Points received Country Essay Place
1 Simon Stojanovski 47 North Macedonia 1st Place  II Round approved
2 Mila Oncheva 46 North Macedonia 8 2nd Place  II Round approved
3 Stefan Grujoski 46 North Macedonia 7 3rd Place   II Round approved
4 Bora Ago 45 North Macedonia
5 Jovan Panov 44 North Macedonia
6 Vedran Maricik 44 North Macedonia
7 Luka Locevski 44 North Macedonia
8 Vasil Gavritov 43 North Macedonia
9 Teodora Ocedova 43 North Macedonia
10 Irina Bajalcalieva 42 North Macedonia
11 Divna Sijan 40 North Macedonia

North Macedonia W3 English

NoFirst nameLast namePoints receivedCountryPlace
1MiaRomeva50North Macedonia1st Place  II Round approved
2DImitarStojanovski49North Macedonia2nd Place   II Round approved
3TeaNikolovska38North Macedonia3rd Place   II Round approved

North Macedonia W4 English

NoFirst nameLast namePoints receivedCountryEssayPlace
1JovanaJankuloska47North Macedonia91st Place   II Round approved
2MilaAncheva47North Macedonia8.52nd Place   II Round approved
3MiaRomeva47North Macedonia83rd Place   II Round approved
 KalinaJakimovska46North Macedonia  
 JanaNikolova46North Macedonia  
 AndreaIlievska45North Macedonia  
 sofijabajalcalieva45North Macedonia  
 LukaMatic45North Macedonia  
 TeodorProshev45North Macedonia  
 PetarAchkoski45North Macedonia  
 IvanSinadinoski44North Macedonia  
 KalinaKoneska44North Macedonia  
 LukaDepinovski44North Macedonia  
 MartinAngeleski42North Macedonia  

North Macedonia W5 English

No First name Last name Points received Country Place
1 Antonio Ristoski 39 North Macedonia 1st Place   II Round approved
2 Ivan Trendafilov 38 North Macedonia 2nd Place   II Round approved
3 ivan kitanoski 32 North Macedonia 3rd Place   II Round approved

North Macedonia W6 English

NoFirst nameLast namePoints receivedCountryEssayPlace
1DraganaDimitrieska41North Macedonia  1st Place    II Round approved
2MihaelaJakimoska40North Macedonia9 2nd Place   II Round approved
3VasilkaKartalova40North Macedonia8 3rd Place   II Round approved
4SaraStefanoska38North Macedonia  
5ElenaAtanasovska33North Macedonia  

North Macedonia W4 French

NoFirst nameLast namePoints receivedCountryPlace
1IlinSanta35North Macedonia   II Round approved

North Macedonia W2 German

No First name Last name Points received Country Place
1 Nina Matevska 44 North Macedonia 1st Place   II Round approved
2 Olivera Dimitrijeska 35 North Macedonia 2nd Place   II Round approved
3 Ivan Dimitrievski 29 North Macedonia 3rd Place   II Round approved
4 Blashko Apostoloski 27 North Macedonia
5 Lara Ananchevska 24 North Macedonia
6 Novak Cvetkovski 23 North Macedonia

North Macedonia W4 German

No First name Last name Points received Country Place
1 Andrea Popovska 44 North Macedonia 1st Place   II Round approved
2 Anja Kostadinovska 40 North Macedonia 2nd  Place   II Round approved
3 Mila Fidanoska 39 North Macedonia 3rd Place   II Round approved
4 Andrea Ilievska 38 North Macedonia
5 elena veljanoska 36 North Macedonia
6 Jovana Veljanoska 35 North Macedonia
7 Luka Matic 17 North Macedonia
8 Mario Arnautov 13 North Macedonia

North Macedonia W5 German

No First name Last name Points received Country Place
1 Pavle Miloshevski 34 North Macedonia 1st Place   II Round approved
2 Nikola Mishoski 34 North Macedonia 2nd Place   II Round approved
3 Andrej Mitkovski 31 North Macedonia 3rd Place   II Round approved
4 Ana Kotevska 30 North Macedonia

North Macedonia W6 German

NoFirst nameLast namePoints receivedCountryPlace
1MarjaSrbakova30North Macedonia  II Round approved